LMČR B 19. a 20.6.

Vydáno dne 22. 06. 2004 (počet přístupů 3448)

Bez medaile. Ale deset bodovaných umístění. To je stručná bilance pěti plavců Motorletu, kteří se kvalifikovali na LMČR mladšího žactva na venkovní padesátce v Podolí. Nejmladší z nich, Martin HAVLÍN (93) byl nakonec k medaili nejblíže. Na 200 m znak doplaval ze ?slabší? rozplavby na krásném čtvrtém místě. Výborně zaplavala i Tereza MARTÍNKOVÁ (92). Čas na úrovni jejího osobního rekordu z krátkého bazénu stačil na šesté místo na 100 m prsa a osobní rekord na osmé na dvojnásobné trati. Helena PIKHARTOVÁ (92) ve svém jediném startu, na 100 m prsa, potvrdila letošní ohromný výkonostní skok a skončila na pěkném třináctém místě.

PIKHARTOVÁ Helena9213P 10001:29,4113K 10001:13,98

O medaile snad mohli bojovat tabulkově nejlépe postavení plavci Motorletu, Michal KLEINERT (92) a Tereza BARTOŠOVÁ (92). Oba ale měli závěr přípravy zkomplikovaný onemocněním. Přesto Michal, který se nezúčastnil KPŽ, při každém svém startu dokázal zaplavat do desátého místa. Tereza byla ráda, že se stihla uzdravit těsně před LMČR B, takže z toho bylo pěkné 10. a 11. místo na 100 a 200 m prsa.

Plavkyně Motorletu navíc startovaly mimo soutěž i ve štafetách. V kraulové Tereza BARTOŠOVÁ s Anetou FRITSCHEOVOU z Bohemians a Michaelou POLANSKOU a Kateřinou DLABOLOVOU z USK zaplavaly čtvrtý nejlepší čas. V polohové štafetě pak naše tři mladší žákyně posílila na znakovém úseku Petra HOLOUBKOVÁ ze Slávie a zaplavaly šestý nejlepší čas.

Jakub MALÝ Kateřina DLABOLOVÁ Cyril DUNDĚRA
Podstatně lépe než našim žákům se vedlo plavcům USK. Ti měli ve svých řadách hned tři borce, kteří získali mistrovské tituly. Třikrát zvítězil Jakub MALÝ (92), dvakrát Kateřina DLABOLOVÁ (92) a Cyril DUNDĚRA (93). Navíc USK sestavilo i stříbrnou štafetu žáků na 4x50 m polohově, Jakub přidal dvě stříbrné a Kateřina stříbrnou a bronzovou. Takovou bilanci neměl na LMČR B nějaký pražský oddíl asi už hodně dlouho.

Bez medaile nezůstal ani Václav JENŠÍ (93) z Dukly Praha a Aneta FRITSCHEOVÁ (92) z Bohemians. Vašek byl druhý na 100 m prsa a třetí na dvojnásobné trati. Aneta by třetí na 100 m prsa.